Nyheder
Fusion blev til 3F Bjerringbro-Silkeborg
I weekenden blev fusionen af 3F Bjerringbro og omegn og 3F Silkeborg enstemmigt vedtaget på en ekstraordinær generalforsamling.

Den nye fagforening har samtidig får vedtaget en ny bestyrelse, som du kan se medlemmer af herunder.
Det er dog først til 1. januar, at den nye fagforening officielt træder i kraft. Indtil da står der stadig 3F Bjerringbro og omegn samt 3F Silkeborg på skiltene.  

Her kan du se navnene på de nye bestyrelsesmedlemmer: 

TIDLIGERE 3F Silkeborg
 

 

 

 

Navn

Arbejdsplads

Gruppe

År

Casper Rask Thorendahl

Langsøhus

PSHR

3

Tonny Märcher

Designa

Træindustri

3

Jane Bartram

Tvilum

Industri

3

Ronni Kjær Laumann

Entreprenørgården

Offentlig

3

Inge Johansen

Nordic Sense

Industri

2

Johnni Kenneth Kristensen

Holmris B8

Træindustri

2

Heidi Godthåb

Danfoss

Industri

2

Ole Andersen

Dancolor

Industri

2

Klaus Pedersen

Tidebus

Transport

1

Annette Iisager

Tidebus

Transport

1

Conni Gregersen Pedersen

De Blå Busser

Transport

1

Hans Christian Nielsen

Entreprenørgården

Offentlig

1

 

 

 

 

John Ries Jacobsen

Dybkær Specialskole

Offentlig

1.sup

John Ingerslev Andersen

Dybkær Specialskole

Offentlig

2.sup

 

 

 

 

 

 

 

 

TIDLIGERE 3F Bjerringbro

 

 

 

Navn

Arbejdsplads

Gruppe

År

Anette R. Kristensen

Grundfos

Industri

3

Lisa Ritter

Grundfos

Industri

3

Poul Erik Christensen

Arla

Transport

3

Birgit Krag

Grundfos

Industri

3

Jesper Grusgaard

Haas-Meincke A/S

Industri

2

Jan Pedersen

Marius Chr. Og sønner

Transport

2

Carsten Hørup Christensen

RC Beton A/S

 

2

Nikolaj Thøgersen

Grundfos

Industri

2

Jesper Dalsgaard Christensen

Ledig

Byggeri

1

Tina Jensen

Grundfos

Industri

1

Brian Nørgaard Pedersen

Unik-Funkis Vinduer & Døre A/S

Træindustri

1

Norma Tolstrup

Iss Facility Services A/S

Privat service

1

 

 

 

 

Lotte Holm Knudsen

Grundfos

Industri

1.sup

Ulla Bønding Jensen

Grundfos

Industri

2.sup

Bodil Christensen

Grundfos

Industri

3.sup

John Luplau Larsen

Implast A/S

Træindustri

4.sup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fanebærer:
John Iversen – 3F Silkeborg
Tommy Christensen – 3F Bjerringbro

Fanebærer suppleant:
John Ries Jacobsen – 3F Silkeborg
John Krammer – 3F Bjerringbro

Bilagskontrollant:
Søren Bjerre – 3F Silkeborg
Tom Simonsen – 3F Bjerringbro

Bilagskontrollant suppleant:
Palle Fløe Pedersen – 3F Silkeborg
Anne Marie Madsen – 3F Bjerringbro

Kontakt