Nyheder
Madaften i 3F Bornholm Inspirerende arrangement for 3F Bornholms medlemmer

Torsdag aften den 17. november slog 3F Bornholm dørene op for et medlemsarrangement vedr. budgetvenlig og sund mad.

Arrangementet er blevet sat i søen på baggrund af de stigende fødevarer – og elpriser som berører os alle sammen. Aftenen bød på oplæg fra 2 professionelle kokke, som kom med gode idéer og inspiration til madlavningen og samtidig havde fokus på budget, mindre madspild og sundhed.

Der var 55 medlemmer tilmeldt arrangementet, som bød på både oplæg, debat, smagsprøver, gruppearbejde og rigtig god stemning. Hele aftenen igennem var der højt humør og snakken gik på kryds og tværs.

3F Bornholm er glade for at kunne imødekomme vores medlemmer i lige netop den situation de står i. Som Fagforening har vi en interesse i at favne det hele menneske – både fagligt og personligt – vi tror på at det gør en forskel.

3F Bornholm vil i fremtiden lave lignende arrangementer til glæde for vores medlemmer. 

 


Masser af fordele med 3F Som medlem af 3F får du mange gode fordele og rabatter:
  • Rabat på dine forsikringer
  • Rabat i mere end 1.300 butikker og webshops
  • Fri adgang til 3F Superliga
Kontakt