Nyheder
Fortæl os om dine forventninger til OK2020
<p>Har du set vores mail om dine forventninger til OK2020 på byggeområdet?</p>

I begyndelsen af november sendte 3F Byggegruppen en mail og/eller en sms til dig med et link til en undersøgelse af, hvad du har af forventninger til de kommende overenskomstforhandlinger.Den undersøgelse er der rigtig mange af vores medlemmer, der endnu ikke har svaret på. Måske er du en af dem?

Vi ved, at det kan være svært at finde tiden i en travl hverdag, men det tager kun 5-6- minutter. Og det er meget vigtigt, at vi som forbund får viden om, hvad vores medlemmer prioriterer, så vi er bedst muligt klædt på til at sidde over for Dansk Byggeri til forhandlingerne.

Så kom nu ind og tjek din mail.

Og kig lige efter i spamfilteret, om undersøgelsen er havnet der!

Har du spørgsmål til undersøgelsen, skal du kontakte din afdeling.


Masser af fordele med 3F Som medlem af 3F får du mange gode fordele og rabatter:
  • Rabat på dine forsikringer
  • Rabat i mere end 1.300 butikker og webshops
  • Fri adgang til 3F Superliga
Kontakt