Nyheder
Årsmøde 2025 Tilmeldingen til årsmødet den 9.-10. maj 2025 er åben!

Landsbrancheklubben for offentligt ansatte service- og rengøringsassistenter inviterer til konference og årsmøde/generalforsamling den 9.-10. maj 2025 på Hotel Fredericia.

Vi mødes kl. 12.00 til frokost den 9. maj 2025 og starter herefter konferencen. Den 10. maj 2025 afholdes årsmødet/generalforsamlingen og vi slutter af med frokost to-go kl. 12.00.

Temaet for årets konference er trivsel, samarbejde og fremtid.
Vi har sammensat et spændende program, hvor du kan se frem til at høre trivselsekspert og erhvervspsykolog Helen Eriksen fortælle om arbejdsglæde og trivsel og arbejdsmiljøkonsulent Gabriella Nagy vil fortælle om samarbejdets snitflader mellem TR og AMR.
Derudover skal vi blive klogere på, hvordan vi fastholder og rekrutterer nye tillidsvalgte samt høre lidt om OK26.

Materiale lægges løbende her på klubbens hjemmeside under "Om os".

Tilmelding skal ske via din lokale afdeling på FIU-nr. 1999-25-42-09 hurtigst muligt.

Forbundet betaler konference- samt opholdsudgifter for arbejdspladsrepræsentanter, men der vil ikke blive udbetalt dagsløntab, diæter eller transportudgifter.
Der kan søges dækning for tabt arbejdsfortjeneste via Akutfonden for kommunalt/regionalt ansatte tillids- og arbejdsmiljørepræsentanter. For statsansatte tillidsrepræsentanter kan der søges tjenestefri med løn.

Vi håber at se rigtig mange af jer til et spændende døgn.


Masser af fordele med 3F Som medlem af 3F får du mange gode fordele og rabatter:
  • Rabat på dine forsikringer
  • Rabat i mere end 1.300 butikker og webshops
  • Fri adgang til 3F Superliga
Kontakt